sobota, 13 czerwca 2009

Bill Brandon - We fell in love while dancing (1977)


Kiedy pierwszy raz usłyszałem "We fell in love while dancing" ,pierwsze co przyszło mi na myśl to "The more i get the more i want" w wykonaniu Lorraine Johnson(do posłuchania troche postów wstecz).I w sumie nie zdziwiłem się kiedy okazało się że nie dosyć iż to dzieło duetu Dillard&Boyce (Wielokrotnie tutaj wspominanych - Frisky, Constellation Orchestra,Saturday Night Band) to na dodatek wydane na jednym singlu w 1977 roku.

Poza wydaniem na 12tce,utwór znalazł się na na jedynej płycie Billa Brandona,której okładke widzicie powyżej ,czyli "Bill Brandon" z 1977 roku.
O samym Billu powiedzieć wiele nie można,jeden z wielu soulowych artystów ,spiewających raczej w chórkach czy jako drugie głosy.Typowy przykład one-hit-wondera.Co ciekawe,płyta mimo tego że raczej średnio znana,doczekała się w 2005 roku reedycji..w Japonii(gdyby wszędzie płyty były tak wydawane jak w Japonii,świat byłby zdecydowanie lepszy)

Miły ,wpadający w ucho i na pewno nie męczący numer,warto dodać do playlisty.

Bill Brandon - We fell in love while dancing (1977)

Disco zwycięży.

5 komentarzy:

digger:P pisze...

czesc!
Offtop: Skoro to jest twoj ulubiony utwór Michael McDonald - I Keep Forgettin. i Był samplowany m.in. przez Warren G w Regulate. Mam pytanie w utworze Regulate przez pierwsze 10 sekund słychaćjakies pogwizdywania (pozniej sie to powtarza), i z pewnoscia słyszałem to w jednej z polskich produkcji. Tylko nie pamietam w jakiej (raczej rap ). Może ty byś mi mógł pomóc , i znasz utwory gdzie ten motyw wystapił ?

Anonimowy pisze...

ten pisk jest z "Bob James - Sign of the Times", pzdr

Anonimowy pisze...

wielkie dzięki :)

Anonimowy pisze...

ijhiohj

Anonimowy pisze...

Dj Teraz Polska - Idę ulicą.