sobota, 3 stycznia 2009

Bruni Pagan - Fantasy (1979)


Tytuł który widzicie to nie jakaś pogańska siostra Carly Bruni tylko tylko artystka która wydała całkiem niezłą płyte,chociaż to dyskusyjne z tego co czytałem.Jedni zarzucają jej zbyt popową maniere i prymitywne produkcje..To troche nielogiczne bo jak nie popowa to jaka miała być..muzyka taneczna tamtego czasu była generalnie popowa."Popularna" bo grali ją na imprezach,ludzie kupowali płyty,a rock ani jazz to nie był.Oczywiście nie tak popowa jak Abba czy Bee Gees,ale niby zawsze..ja tam nie wiem,mi sie podoba,przyjemny kawałek,miło posłuchać,rewolucji nie ma ale wpada w ucho.

Bruni Pagan raczej nie zasłyneła niczym więcej,ale takie czasy.Singiel Fantasy był w sumie hitem,cała płyta mniej,mimo iż produkował ją miedzy innymi geniusz Patrick Adams(Cloud One,Universal Robot Band,Musique,Frisky...u.v.a)Bruni zaśpiewała później jeszcze na projekcie Dave'a Valentina - Loquita,rzadki numer,rzadka płyta.Słowem RARE.

Bruni Pagan - Fantasy (1979)

Disco zwyciezy.


P.S Od nowego roku zmieniam troche formule bloga .Przelozy sie to na wiecej kawalkow,mniej tekstu ktore i tak malo kto czyta:)

8 komentarzy:

JK pisze...

katuję, katuję i nic. poddaję się. nie polubię pani Bruni.

Greg pisze...

stanowczo protestuje. kawalki sciagam sporadycznie bo wiekszosc to jednak nie moja bajka ale tekst czytany jest z wielka ochota

Unknown pisze...

ja tam czytam wszystko, choć nie wszystko ściągam.

przychylam się jednak do pomysłu, by kawałków było więcej :)

Unknown pisze...

ja czytam zawsze i wielki big up za tego bloga

Anonimowy pisze...

Ja tam jestem zdania, że komentarze powinny być takie jak dotychczas. Całkiem fajnie się je czyta i są potrzebne, mimo czasami pojawiających się tu i ówdzie błędzików. Również proszę o więcej muzyki, ale teksty muszą być, bo świetnie się je czyta, o czym wspomniałem wcześniej.

Pozdrówki Oses. Grzej dalej ten blog, bo jest super!!

Paulus z Ustronia powiat cieszyński

kfilip pisze...

bruni pagan jednak polecam
follow me bardziej porywające

przejdzie tez jej you turn me on

pozdr

Anonimowy pisze...

Ha! Paulus tez tutaj sie wypowiada.
Pozdrawiam i dołaczam swoje poparcie dla jego opinii.
Komentarze są kwentesencja tego bloga. Muzyki to można sobie wykopać w internecie ile dusza zapragnie.
Akurat utwory tego typu disco na jakie tu trafiłem (raptem 2 scignałem) - soulowo-fankowe mi nie leżą, ale poczytać o disco lat 70 lubię, bo chodzilem wtedy na dyskoteki i wiem co tam grano. Na 50 imprez raptem jedna byla z podobną muzą. Grano glam rocka i pop. To sie wtedy nazywało "muzyka dyskotekowa".
Mam prośbę - przy pisaniu bardzo ale to bardzo proszę o wstawianie spacji za każdym znakiem przestankowym, a wiec przede wszystkim po każdej kropce i przecinku, bo bardzo trudno sie czyta tak napisany tekst jak teraz.
Kris (Lublin)

Evan pisze...

Can't understand the text, but i am REALLY understanding this song's greatness. THANKS!